Snáď každá žena vždy snívala o tom mať svoje malé kráľovstvo medzi panvičkami a hrncami, ale táto téma sa nemusí týkať len žien, aj medzi mužmi sa nájde veľa zapálených kuchárov, ktorí sa vo stereotypne ženskom kráľovstve cítia viac doma než vo svojej dielni.

V tomto článku vám chcem bližšie poukázať na nové trendy a vymoženosti čo sa týkajú gastro zařízení vašej kuchyne.

Kráľovstvo plné vôní

Vybavenie kuchyne sa po stáročia menilo. Ľudia odjakživa chceli mať príjemné priestory pre svoje kulinárske výtvory, najskôr to boli kamenné pece až do tejto doby, kedy sa do popredia dostávajú rôzne vybavené gastro sporáky ponúkajúce viac ako platňu a rúru. V dnešnej dobe existujú už inteligentné prídavky, ktoré vám spestria čakanie napríklad na Svätomartinskú hus, ktorá sa pečie pomaly vo vašej rúre, tak i chytré zariadenie, ktoré vám meria teplotu napr. vody vo vašom hrnci. Do popredia sa dostala gastro technika od firmy Bartscher, ktorá vám za prijateľné peniaze urobí z obyčajnej domácej kuchyne tú správnu michelinskú kuchyňu, v ktorej sa budete cítiť ako keby ste varil / a v tej najvyhlásenejšej reštaurácii v širokom okolí. Nesmieme zabudnúť tiež na kvalitný odsávací systém, ktorý nesmie chýbať! Odsávače pár od českej firmy Mora sú v popredí na domácom trhu. Kvalitou sa rovnajú zahraničným výrobcom a najväčším faktorom, ktorý vás bude stopercentne zaujímať je cena. Ich cenová relácia sa pohybuje okolo 3-4 tisíc korún českých. Pokiaľ si budete chcieť vybaviť vašu kuchyňu, tak sa neoplatí šetriť na dôležitých veciach.

Bez čoho sa ešte nezaobídete

Každý kráľ či kráľovná má svoju korunu, vo vašom prípade budú vašou korunou a žezlom doplnky, bez ktorých sa vo vašom malom kráľovstve nezaobídete. V prvom rade sa jedná o kvalitné vybavenie, ktoré vaším pokrmom pridá na noblese a vyčaruje pocit údivu každému, kto bude jesť vami naservírovaný pokrm – gastro talíře. Táto na prvý pohľad zanedbateľná vec je veľmi dôležitá. Váš  pokrm môže vyzerať akokoľvek nádherne, ale váš hosť sa tiež určite pozrie aj na tanier, na ktorom bude vaše jedlo naservírované. Gastro talíře majú rôzny tvar, v terajšej dobe je tisíce rôznych druhov napr. štvorhranné s ostrými hranami, či špeciálne v tvare kvapky. Preto ak chcete mať profesionálne pokrmy, odporúčam poobzerať sa po tanieroch. Ďalšia časť čo nesmie chýbať sú príbory, ktoré musia byť vždy čisté a vhodné k vašim tanierom, preto by som volil kúpu setu spoločne s taniermi.

Dúfam, že vám môj krátky článok pomohol vo vizualizácii vašej vysnívanej kuchyne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *